Ako prebieha vyšetrenie cudzincov pre cudzineckú políciu?

Zoznam kliník nádete tu: https://www.expatclinic.sk/

Na vyšetrenie si doneste pas, vzorku stolice a vzorku moču. Odberový materiál (skúmavky) kúpite v ktorejkoľvek lekárni alebo Vám ich poskytneme zadarmo v našej ambulancii. Ráno pred vyšetrením pite veľa nesladených nápojov (čaj, voda, min. 3 dcl), netreba prísť úplne na lačno, môžete si dať ľahké raňajky (napr. chlieb s maslom).Vyšetrenie prebieha v príjemnej atmosfére, nie je potrebné sa ho obávať. Zamestnanci ambulancie hovoria slovensky, anglicky, rusky, ukrajinsky a radi Vám pomôžu s Vašimi dotazmi.

  1. Po vstupe do ambulancie Vám sestrička zoberie krv, zmeria teplotu a tlak. Presuniete sa do ambulancie lekára, kde si s Vami lekár prejde odpovede uvedené v dotazníku a dovyšetrí Vás (fyzikálne vyšetrenie). Celé vyšetrenie trvá cca 45 minút.
  2. Po vyšetrení absolvujete RTG vyšetrenie plúc. Na RTG vyšetrenie nečakáte, RTG Vám spravia najneskôr do cca 15 min. RTG vyšetrenie sa nerobí tehotným ženám a deťom do 6 rokov. Následne môžete ísť domov, do našej ambulancie sa už nemusíte vracať.
  3. Posudok sa vydáva štandardne do 8 pracovných dní na poskytnutú adresu, posudok bez príplatku zasielame aj priamo na zvolenú cudzineckú políciu. Informácia o vydaní posudku Vám prípade aj emailom, ak ste ho zadali v dotazníku.
  4. Postaráme sa o Vás! Ak Vám náhodou bude zistená choroba ohrozujúca verejné zdravie, bude Vám to oznámené aj s odporúčaním ďalšieho postupu. V prípade menej závažných ochorení (najčastejšie napr. parazity v stolici) Vás vieme preliečiť aj sami – bude Vám naordinovaná liečba (lieky sa pohybujú okolo 10 EUR). V prípade výskytu vážnejších ochorení budete odporučený na infekčné oddelenie do nemocnice.
  5. Po vyšetrení obdržíte malé občerstvenie.

Objednať termín

Zvoľte si mesto, ktoré máte najbližšie a my Vás budeme obratom informovať o aktuálnych voľných termínoch. Objednať sa treba dva dni vopred.

Kontaktní formulář s výběrem města SK